pexels-photo-30119Skuter to zwykle wygodny pojazd do wygodnych dojazdów do pracy czy do szkoły. Jednak konstruktorzy Hondy postanowili iść o krok dalej i marka niedawno zaprezentowała pierwszy terenowy skuter City Adventure. Co o nim wiemy?

Kilka lat temu, przed oficjalnym otwarciem targów Eicma w Mediolanie w 2015 roku Honda w trakcie swojej konferencji prasowej zaprezentowała szereg modeli motocykli. Wśród nich pojawiły się między innymi nowa wersja CRF1000L Africa Twin, a także odnowiona linia 500 (CB500F, CBR500R, CB500X) i New Concept (NC750S, NC750X, Integra). Ostatnim z zaprezentowanych modeli był skuter o nazwie City Adventure.

Honda znana jest z tego, że w swoich modelach miesza różne style jazdy. Podobnie postąpiono w przypadku skutera City Adventure, który stanowi interesujące połączenie skutera oraz offroadu. W trakcie konferencji dowiedzieliśmy się, że koncept City Adventure to całkowicie nowa interpretacja przygody na motocyklu oraz wzbogaca styl życia klientów Hondy poprzez eksplorowanie nowych sposobów tworzenia unikalnych technologii.

W kolejnych latach do mediów dostawało się coraz więcej informacji dotyczących nowego modelu City Adventure. Fabrice Recoque, szef motocyklowego oddziału Hondy we Francji powiedział, że model ten bazuje na serii NC. Posiada dwucylindrowy silnik rzędowy z pojemnością 745 ccm, którego moc wynosi więcej niż 50 KM. Wyposażony jest w dwusprzęgłową skrzynię DCT. Skuter ma być wyposażony w zadarty tłumik, szprychowe felgi i osłony rąk.

W sieci możemy znaleźć już fotografie oraz filmy prezentujące te nowe skutery Honda, które według zapowiedzi mają trafić do sprzedaży jeszcze w 2017 roku. Na razie nie mamy dokładnych informacji o tym, kiedy będziemy mogli zobaczyć go na żywo, ale wszystko wskazuje na to, że więcej dowiemy się w najbliższym czasie.

Honda z pewnością wzbudzi tym modelem zainteresowanie wielu osób, które poszukują niebanalnych skuterów do jazdy nie tylko po równych drogach, ale również poza nimi. Czy ten model spotka się z dużym uznaniem kierowców? Na razie musimy poczekać na kolejny ruch japońskiego producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here