classic car show in historic old york city south carolinaZe względu na swoją niepowtarzalną klasę, elegancję i szyk, zabytkowy samochód jest zawsze prawdziwym skarbem i oczkiem w głowie swojego właściciela. Niestety zabytkowe auta posiadają również zabytkowe silniki. Naprawa i renowacja maszyny może być kosztowna i ryzykowna, jednak nie niemożliwa. Profesjonalni mechanicy odnowią każdy, nawet najbardziej zniszczony silnik.

Zabytkowy silnik

Według przyjętych norm prawnych miano zabytkowego silnika otrzymuje maszyna, która na podstawie odrębnych przepisów została wpisana do rejestru zabytków, wojewódzkiej ewidencji zabytków, bądź inwentarza muzealiów. Kwalifikacji dokonuje konserwator zabytków, który analizuje stan techniczny urządzenia. Kustosze przyjmują, iż zabytkowy silnik powinien mieć co najmniej 25 lat, składać się z co najmniej 75% oryginalnych części oraz być nieprodukowany od 15 lat. Wyjątek stanowi młodsza maszyna, która została odtworzona zgodnie z zasadami i techniką wykorzystywaną w okresie produkcji oryginalnego modelu. Zabytkowy silnik to tradycyjny mechanizm posiadający długą historię opisującą etapy rozwoju techniki motoryzacyjnej.

Renowacja zabytkowego silnika

Podczas renowacji wymontowywany jest silnik samochodu i rozkładany na podzespoły, a następnie części pierwsze. Elementy są dokładnie weryfikowane pod względem dalszego użycia. Jedne części można poddać renowacji, a inne należy wymienić. Zużyte uszczelki i zawory, są wymieniane na olejoodporne i termiczno odporne. Przed złożeniem urządzenia wszystkie jego elementy są dokładnie myte, lakierowane i pokrywane galwanicznie. Złożony silnik jest uruchamiany i regulowany. Analizowana jest jego praca i sprawność. Czyszczenie i regulacja sprawiają, że silnik nie tylko dobrze pracuje, ale też ładnie wygląda. Odrestaurowany zabytkowy silnik może pracować przez kolejne lata.

Zabytkowe samochody mają szyk i elegancję, jednak wymagają dużo pracy i poświęcenia. Zdarza się, że zabytkowy silnik jest tak zaniedbany, że jego naprawa wydaje się niemożliwa. Na szczęście każde urządzenie można poddać renowacji. Odrestaurowanie silnika doprowadza go do pełnego stanu używalności. Sprawia, że właściciel zabytkowego auta może się nim cieszyć przez kolejne lata. Profesjonalną i fachową renowację silników zabytkowych zapewniają pracownicy warsztatu samochodowego
Jurgal
.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here