6503268943_bb97a8b0fb_zSpośród wielu rozwiązań stosowanych w autach terenowych, największą popularnością cieszy się osłona podwozia, zwana potocznie płytą pod silnik. Co ciekawe, wybierają ją nie tylko właściciele aut terenowych, ale również posiadacze samochodów lżejszych. Dlaczego tak się dzieje? Oto wyjaśnienie.

Przed czym chroni osłona silnika?

Osłona silnika znana jest przede wszystkim jako rozwiązanie stosowane w autach terenowych. Ma ona za zadanie zabezpieczać silnik przed uszkodzeniami mechanicznymi. – Bezdroża wręcz najeżone są przeszkodami, które mogą spowodować uszkodzenie silnika.  To kamienie, pnie drzew czy nierówności terenu. Ale to nie wszystko. Osłona silnika chroni go również przed piaskiem, wodą i innymi zanieczyszczeniami, które mogą wpłynąć na jego żywotność. Dlatego właśnie wielu właścicieli aut terenowych decyduje się na tego typu rozwiązania. Osłony silników to także idealne rozwiązanie dla aut terenowych służb ratowniczych – przecież te auta muszą działać bez zarzutu. W grę wchodzi przecież zdrowie i życie wielu ludzi – mówi pracownik overlimit.com – firmy, która zajmuje się wprowadzaniem wielu modyfikacji w auta terenowe.

Osłona na silnik – dlaczego powinieneś ją mieć?

Nie da się ukryć, że taka osłona na silnik ma bardzo wiele plusów. Po pierwsze chronimy nasze auto przed uszkodzeniami, a nas przed nieprzewidzianymi wydatkami, które musielibyśmy ponieść w związku z uszkodzeniem silnika. – Często zwykły, leżący na drodze kamień potrafi zepsuć auto i unieruchomić je na jakiś czas.

Po drugie: dzięki takiej osłonie auto najzwyczajniej w świecie może więcej. – Dzięki tak prostej modyfikacji, jak zamontowanie osłony silnika, właściciele auta mogą nim jeździć po naprawdę trudnym terenie, bezdrożach – bez obawy, że auto zostanie uszkodzone.

Specjaliści zwracają uwagę na jeszcze jedna zaletą osłon – Silnik jest czystszy, dzięki osłonie nie przedostają się do niego zanieczyszczenia, piasek i brud innego pochodzenia. Nie trzeba go tak często myć i wszelkie uszkodzenia widać natychmiast. W osłony silnika warto inwestować. U nas zamontowanie takowej jest w kilku pakietach modyfikacji aut terenowych, poprawiających jego osiągi, funkcjonalność i możliwości.

1 KOMENTARZ

  1. Pewnie, że warto się zdecydować! Jeśli ktoś nie inwestował w to wcześniej, to pewnie nie czuje potrzeby, ale jak już raz zakupi osłonę to zobaczy różnicę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here