metal doorsKupując wymarzony samochód, trzeba wybrać najlepsze miejsce do jego przechowywania. Garaże blaszane ciągle cieszą się ogromną popularnością.

Osobisty parking

Stare poczciwe „blaszaki” nie straciły na swojej renomie. Ciągle mogą poszczycić się wieloma zaletami, z którymi trudno konkurować. Jedną z nich są niewątpliwie małe rozmiary garażu blaszanego. Nie potrzeba gospodarować dużego terenu, by taki garaż zamontować. Jest to szczególnie ważne w przestrzeni miejskiej, gdzie miejsc przeznaczonych do przechowywania samochodu jest coraz mniej. Jeśli parkingi osiedlowe są przepełnione, dobrze jest znaleźć miejsce trochę dalej, ale tylko dla siebie.

Blacha automobilistów

Garaże blaszane charakteryzują się także niską ceną. Łatwo je szybko rozmontować i przemieścić z miejsca na miejsce, nie ograniczą więc tak bardzo jak garaż ceglany, którego pozbyć się lub przenieść gdzie indziej nie jest tak łatwo. Blaszaki zaprojektowano przede wszystkim dla ochrony przeciw szkodliwym czynnikom atmosferycznym (takim jak opady deszczu lub śniegu albo nadmierne nasłonecznienie), dlatego można je wykorzystać także jako dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. Wiedzą o tym budowlańcy, którzy często wykorzystują metalowe garaże jako tymczasowe magazyny budowlane. Niektórzy boją się, że silne podmuchy wiatru mogą uszkodzić konstrukcję „blaszaka”. Nie ma jednak powodów do strachu. Wystarczy dobrze zakotwiczyć garaż – to ochroni go przed wiatrem i innymi czynnikami wpływającymi na stabilność konstrukcji.

Wątpliwości

Garaże montuje się z różnych rodzajów blach. Firma garazemetalowe.pl stosuje np. blachy ocynkowane ogniowo oraz blachy powlekane akrylem. Do konstrukcji używa się nitów i śrub. Garaże metalowe można zbudować na różnych rodzajach podłoży, chociaż najlepiej stawia się je na przygotowanej wcześniej wylewce betonowej. Konieczne jest wyrównanie i wypoziomowanie podłoża przed umocowaniem i zakotwiczeniem garażu.

Wygląd garaży różni się od siebie. Są garaże mniejsze lub większe, mają różne kształty – istnieją garaże dwuspadowe, ze spadem skierowanym w bok lub w tył. Można wybrać różne kolory farb, którymi „blaszak” będzie pomalowany.

Samowolka

Prawo budowlane pozwala na budowę garażu bez pozwolenia w przypadku, gdy jego powierzchnia nie przekroczy 25 m2. Jeśli posiada się działkę do 500 m2 można wybudować dwa takie garaże. Na wszelki wypadek warto jednak podpytać o te kwestie w Urzędzie Gminy lub Miasta, ponieważ czasami z prawem budowlanym kolidują przepisy wewnętrzne.

Nie warto budować garażu samodzielnie, jeśli nie jest się w tym doświadczonym. Sam przewóz części wymaga użycia specjalnego auta. Firma garazemetalowe.pl do przewozu używa specjalnych samochodów ciężarowych. Kolejną wadą samodzielnego montażu jest to, że łączna cena zakupu materiałów budowlanych potrzebnych do skonstruowania blaszaka jest w zasadzie niewiele mniejsza od zakupu gotowego garażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here