16429999873_28108f0039Choć samochody dostępne w salonie potrafią wywołać przyśpieszone bicie serca u niejednego fana motoryzacji, nie ma co się oszukiwać, z powodu ceny, znaczna część kierowców nigdy nie sięgnie po ich ofertę. Zwłaszcza początkujący kierowcy, którzy potrzebują samochodu, by przyzwyczaić się do codziennej jazdy po drogach. Gdzie zatem szukać auta, w dobrym stanie i w atrakcyjnej cenie?

Opcji jest oczywiście całkiem sporo. Zanim rozpocznie się poszukiwania auta marzeń, warto sprecyzować do czego pojazd będzie służył. Czy będzie samochodem dla singla czy dla rodziny? Czy wymogiem koniecznym jest posiadanie pięciu drzwi, czy spokojnie wystarczą nam trzy. W zależności od tego jak często, i jak dużo rzeczy przewozimy, trzeba będzie zastanowić się nad odpowiedniej wielkości bagażnikiem. Combi, sedan a może hatchback? Do tego należy wziąć pod uwagę jakość wyposażenia. W końcu nie każde używane auto będzie posiadało oryginalne felgi, o takich rarytasach jak skórzana tapicerka nawet nie wspominając. Na koniec bądź na początek, w zależności od własnych wymagań, należy ustalić budżet. Mając zebrane wszystkie te elementy, można rozpocząć właściwe poszukiwania. Do dyspozycji jest cała masa modeli, dostępnych od różnych producentów. Za 5,10, 20….40 tysięcy i więcej. Dla każdego coś miłego. Gdzie jednak szukać, by znaleźć?

Mrowie ocen można znaleźć na różnego rodzaju portalach internetowych z ogłoszeniami. Zarówno tych małych, jak i tych dużych. Polscy giganci, tacy jak allegro.pl posiadają dedykowane motoryzacji pod-serwisy. Ofert jest tak dużo, że znalezienie idealnego auta przypomina czasem szukanie igły w stogu siana. Oczywiście nie brakuje wszelkiego rodzaju komisów samochodowych, gdzie można samochody zobaczyć na miejscu, bez konieczności specjalnego umawiania się na oglądanie. Niestety, zarówno w przypadku prywatnych sprzedawców, jak i samych komisów, trzeba uważać. Często zdarza się tak, że właściciele mocno koloryzują, starając się jak najlepiej zaprezentować swój pojazd. Gdyby wierzyć w każde ich słowo, maluch jawiłby się jako mercedes klasy A, natomiast Citroen C3 byłby istnym Lamborgini. Jak sobie z tym poradzić? Najlepiej byłoby samemu znać się doskonale na samochodach, jeżeli jednak nie posiada się takiej wiedzy, warto zwrócić się po pomoc znajomych. Osób, które nie jednym samochodem w życiu jeździli i z nie jednym problemem musieli sobie radzić. Może się to wydawać śmieszne, ale mankamenty samochodu można całkiem sprawnie zamaskować. Szwankująca elektryka, brak poduszki powietrznej, ledwo sprawny akumulator, wdająca się wszędzie rdza, czy chociażby sztucznie zaniżony licznik. Wgniecenia i rysy to nie wszystko na co trzeba zwrócić uwagę, dlatego pomoc przyjaciół bądź specjalisty, będzie jak najbardziej wskazana.

Co ciekawe, używane samochody można zakupić także u dealerów samochodowych. Opcja jest o tyle ciekawa, że specjaliści z salonów, znają oferowane modele samochodów od podszewki. Dzięki temu, są w stanie odpowiednio odnowić auta, tak by były w pełni zdatne do użytku. „Zajmujemy się kompleksową odnową samochodów. Oferowane przez nas auta posiadają gwarancję legalności i gwarancję stanu technicznego”, powiedział specjalista z Honda Plaza w Warszawie.

Czy można w łatwy i jednoznaczny sposób stwierdzić, która z tych opcji jest lepsza? Niestety nie. Wszystko zależy od tego, jakiego samochodu się szuka, jakie ma się wymagania i możliwości. Warto jednak znać wszystkie możliwe sposoby pozyskania auta, by móc znaleźć i wybrać, ofertę idealną dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here