Prosty i szybki sposób na transport z lotniska

rent-a-car-664986_640Z uwagi na wejście na rynek tanich linii lotniczych, osobowy transport samolotowy bardzo się ostatnimi czasy rozpowszechnił. Latamy coraz częściej, przy czym szczególnie oblegane są rejsy w obrębie krajów naszego kontynentu. Pyrzowice to jedno z lotnisk obsługujących najwięcej lotów europejskich. Czy wynajem samochodu po przylocie jest łatwo i szybko dostępny?

Po przylocie do Pyrzowic

Nie każdy, kto ląduje na lotnisku Pyrzowice, jest odbierany przez inną osobę albo ma podstawiony samochód służbowy. Istnieje mnóstwo sytuacji, w których sami jesteśmy zmuszeni zadbać o transport do docelowego miejsca. Dzieje się tak w rożnych okolicznościach, od przyjazdów w odwiedziny do rodziny lub przyjaciół, poprzez podróże urlopowe, aż po delegacje biznesowe.

Wysiadłszy z samolotu w Pyrzowicach, nie mając zapewnionego środka transportu jesteśmy zdani na komunikację miejską albo na taksówki. I jedno, i drugie rozwiązanie ma spore minusy – w przypadku autobusów i tramwajów jest to tłok, brak komfortu, czasochłonność, a w przypadku taksówek – spore koszty, zwłaszcza jeśli chcemy podjechać gdzieś dalej. Na szczęście istnieje jeszcze trzecia, dużo lepsza opcja, mianowicie – wynajem samochodu. Szczególnie jeśli mamy zamiar sporo poruszać się po Katowicach albo innych miejscowościach, warto zarezerwować auto i przemieszczać się w komfortowych warunkach.

Gdzie i jak zarezerwować pojazd?

Planując przylot do Katowic, warto rozejrzeć się wśród licznych ofert wynajmu samochodów dostępnych w internecie. Warto wybrać solidną, zaufaną firmę, dysponującą w pełni sprawnymi pojazdami i jasnymi warunkami umowy. Jeśli mamy zamiar zagościć w Katowicach na dłużej i w związku z tym interesowałby nas długoterminowy wynajem samochodów, nie musimy się obawiać. W ramach poszczególnych ofert możemy wypożyczyć auto nawet na kilka lat. I odwrotnie, jeśli nasza wizyta w Katowicach będzie ekspresowa, bez trudu wynajmiemy samochód nawet na jedną dobę.

Rezerwacja pojazdu odbywa się na ogół bardzo szybko i obejmuje wypełnienie krótkiego formularza na stronie internetowej. Możemy też skorzystać z rezerwacji telefonicznej, jak nam wygodniej. Po dokonaniu formalności, samochód w wybranym dniu i godzinie zostanie podstawiony dla nas na port lotniczy Pyrzowice. Niektóre firmy oferują również możliwość odbioru pojazdu pod innym, wskazanym przez nas uprzednio adresem.

Jakie warunki należy spełnić, aby wynająć samochód?

Firmy oferujące wynajem samochodów na ogół nie wymagają od klientów spełnienia żadnych specjalnych warunków. Najczęściej trzeba tylko być właścicielem ważnego prawa jazdy co najmniej od dwunastu miesięcy oraz posiadać paszport lub dowód osobisty. Niekiedy trzeba też posiadać kartę kredytową. W przypadku wielu firm istnieje również ograniczenie wiekowe – trzeba mieć powyżej 21 lat.

Generalnie rzecz biorąc, niezależnie, jakiej klasy auto chcielibyśmy wypożyczyć i na jak długi czas, wynajem samochodu po przylocie do Pyrzowic nie przysporzy nam żadnych problemów, a z całą pewnością docenimy komfort takiego rozwiązania w stosunku do innych opcji transportowych.

Autor:

Tekst powstał w oparciu o Materiały dostarczone przez firmę AWOS