Odpowiednio przygotowane auto do sprzedaży

Prawidłowy poziom płynów oraz czysty silnik

Odpowiednio przygotowane auto do sprzedaży - 2

Wciąż wielu sprzedawców zadaje sobie pytanie, jak przygotować auto do sprzedaży. Jest to bardzo ważne, ponieważ odpowiednie przygotowanie naszego pojazdu daje nam możliwość podniesienia jego ceny, a co za tym idzie, mamy możliwość większego zarobku. Jednak na co powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę, aby przyciągnąć potencjalnych klientów i tym samym sprzedać pojazd w bardzo atrakcyjnej dla nas cenie?

Przede wszystkim należy pamiętać, iż wielu klientów zwraca szczególną uwagę na czystość. Jeżeli pojazd, który mamy do zaoferowania, jest brudny oraz zaniedbany, bardzo mało osób zwróci na niego uwagę. Musimy mieć świadomość, iż sprzedawany przez nas towar jest naszą wizytówką i tym samym świadczy o nas. Z tego powodu nie powinniśmy oferować klientom pojazdu zabrudzonego. Szczególną uwagę w tym przypadku należy zwrócić na czysty silnik. Wielu sprzedawców decyduje się na jego oczyszczenie, aby sprzedawane auto wyglądało jak nowe. Jeżeli przedmiotem transakcji jest samochód, którego silnik jest bardzo zabrudzony, warto chociaż dokonać jego oczyszczenia zwykłą myjką ciśnieniową. Efekt z pewnością będzie zadowalający, a tym samym przyciągnie wielu klientów.

Również powinniśmy zadbać o uzupełnienie wszystkich płynów, jakie znajdują się pod maską naszego samochodu. Niedopuszczalne jest wystawianie samochodu na sprzedaż, który będzie miał zbyt niski poziom oleju lub też brak płynu hamulcowego. Wielu klientów decyduje się na zakup pojazdu dopiero po przetestowaniu go. Z tego powodu jazda próbna jest bardzo ważna, a w przypadku niskiego poziomu niektórych płynów jest niemożliwa. Zatem oprócz dokładnego wyczyszczenia silnika, powinniśmy również pamiętać o uzupełnieniu poziomów wszystkich płynów w naszym samochodzie.

Lśniące koła oraz nadwozie

Odpowiednio przygotowane auto do sprzedaży

Jak już wcześniej wspomniano, lśniące wnętrze naszego samochodu jest bardzo ważne. Z tego powodu wielu sprzedawców decyduje się na dokładne oczyszczenie silnika. Jednak czy również tak dużą uwagę powinniśmy zwrócić na nadwozie?

Należy zdać sobie sprawę z tego, iż praktycznie każdy klient „kupuje oczami”. Co to oznacza? W przypadku zabrudzonego nadwozia, czy też bardzo zabłoconych kół, nasz potencjalny klient szerokim łukiem ominie nasz pojazd. Z tego powodu należy również szczególnie skupić się na nadwoziu naszego samochodu. Jeżeli nasze auto jest wiekowe, powinniśmy przemyśleć, czy nie opłaca się odbyć wizytę u mechanika. Tego typu specjalista za pomocą profesjonalnych narzędzi sprawi, iż karoseria będzie wyglądała jak nowa. W przypadku nowszych modeli zalecane jest jedynie zakup dobrych środków chemicznych które sprawią, iż nasz samochód będzie wyglądał jak wprost z salonu.

Jednak co tak naprawdę przyciąga największą uwagę każdego klienta, oprócz nadwozia? Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, ale są to lśniące koła. Dokładnie czyszcząc nasze opony, a przede wszystkim konserwując kołpaki możemy sprawić, iż staną się one bardziej widoczne. Z pewnością to przyciągnie uwagę wielu klientów. Ponadto tak jak w przypadku nadwozia, za pomocą specjalistycznych środków chemicznych jesteśmy w stanie zupełnie odmienić wygląd naszych kół, które staną się bardziej lśniące.

Ukryta korozja

Odpowiednie przygotowanie samochodu do sprzedaży to przede wszystkim jego dokładne oczyszczenie zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Jednak wciąż największym wrogiem wszystkich sprzedawców samochodów pozostaje korozja. Co powinniśmy zrobić w przypadku, gdy podczas oczyszczania nadwozia nieoczekiwanie uświadomimy sobie, iż w pewnych miejscach mamy do czynienia ze wspomnianym uszkodzeniem powierzchni?

Rozwiązań jest kilka, jednak jeżeli zależy nam na taniej naprawie, możemy spróbować we własnym zakresie dokładnie usunąć korozję powierzchniową i kolejno pomalować uszkodzone miejsce. Jest to najprostsze rozwiązanie, jednak skuteczne jedynie na bardzo krótki okres. Należy mieć świadomość, iż jeżeli proces korozji został zapoczątkowany, nie jesteśmy w stanie go skutecznie zahamować. Jednak możemy go wspomnianym sposobem dobrze zamaskować, a jeżeli korozja znów się pojawi po pewnym czasie, niestety będzie to już problemem kolejnego nabywcy samochodu.

Z pewnością w dzisiejszych czasach sprzedaż samochodu nie jest trudna. Zawsze znajdziemy na nasz pojazd jakiegoś nabywcę, jednak warto sprawić, aby auto zostało sprzedane po bardzo atrakcyjnej cenie.


Artykuł przygotowała firma Auto-Hol Grzegorz Gliński z Warszawy zajmująca się pomocą drogową: http://pomocdrogowawaw.pl