Motocykl P51 Combat Fighter

Confederate Motors to producent motocykli słynący ze swych nietypowych rozwiązań stylistycznych. Ten amerykański koncern odpowiedzialny jest za tworzenie motocykli określanych mianem egzotycznych, a nawet szalonych. Są to maszyny znacznie odbiegające sylwetką od większości tradycyjnych motocykli. W zależności od modelu mogą przywodzić na myśl jednoślady rodem z filmów Sci-Fi.

 

Dane dotyczące nowego Confederate

 

W przypadku motocykli Confederate mówimy zazwyczaj o edycjach limitowanych i tak też jest z nową propozycją producenta, a mowa tu o modelu P51 Combat Fighter. Wygląd motocykla godny jest swej nazwy i rzeczywiście może kojarzyć się z futurystyczną maszyną bojową. Zadbano tu również o moc, gdzie mamy jednostkę odpowiadającą 200 KM. Moment obrotowy to 230 Nm. Ponadto mówimy tu o silniku typu V-twin, którego pojemność wynosi 2163 cm3. W przypadku hamulców mowa jest o Beringer 4D Aerotek. Warto też nadmienić, że zawieszenie w motocyklu tym jest całkowicie regulowane.

Motocykliści wierni tradycyjnej maszynie nie będą przychylni P51, ale osoby lubujące się w takich maszynach zapewne ucieszy fakt, że model ten w dużej mierze wykonano z włókna węglowego i aluminium, co przekłada się na małą masę, a to z kolei znaczy, że P51 waży zaledwie 226 kg. Na rynek Confederate ma zamiar wypuścić jedynie 61 egzemplarzy P51 Combat Fighter.