Czym się kierować przy wyborze serwisu ZF?

Front side view of black luxury sedan in turn.Skrzynia biegów to kluczowy podzespół układu napędowego każdego samochodu. Te wyprodukowane przez dobrych producentów cieszą swoją trwałością wyjątkowo długo. Z drugiej strony to mechanizm jak każdy inny, który w wyniku niepoprawnej eksploatacji lub ilości przebytych kilometrów może ulec awarii. W chwili stwierdzenia usterki warto powierzyć naprawę pojazdu najlepszym. Tylko jak znaleźć prawdziwych fachowców i czym się kierować przy wyborze serwisu? Istnieje kilka prostych kroków ułatwiających to zadanie.

ZF – co to takiego?

ZF Friedrichshafen AG to niemiecki koncern produkujący najwyższej klasy elementy układów napędowych. Produkuje automatyczne skrzynie biegów do samochodów osobowych. Firma działa od 1915 roku. Dzięki perfekcji pracy oraz ciągłego działania w oparciu o aktualne, najnowsze technologie, wciąż może pochwalić się jedną z czołowych pozycji na światowym rynku motoryzacyjnym – wyjaśnia specjalista firmy Peter Renz Sp. z o.o.

Elementy samochodowe ZF cieszą się uznaniem ze względu na wysoką trwałość i jakość. Jednak nawet najbardziej zaawansowane mechanizmy mogą ulec zużyciu, a stąd już prosta droga do usterki elementu. Co wtedy zrobić? Podstawową kwestię stanowi wybór dobrego serwisu. Oddanie pojazdu w ręce specjalistów to gwarancja dokładnego ustalenia przyczyny awarii i skutecznej naprawy.

Jak wybrać dobry serwis?

Firmę zajmującą się wymianą lub naprawą należy w pierwszej kolejności uzależnić od producenta części. Oczywiście warto poszukać autoryzowanego przedstawiciela konkretnej firmy, w tym przypadku niemieckiego koncernu ZF. Naturalnie skorzystanie z usług tego typu serwisu niesie ze sobą dużo większe koszty niż reperacja powierzona mechanikowi z lokalnego warsztatu. Z drugiej strony autoryzowane serwisy gwarantują wykonanie usługi jedynie w oparciu o oryginalne, a więc najlepsze części, które z pewnością posłużą dłużej i zapewnią bezpieczeństwo działania całego mechanizmu. Paradoksalnie zatem wyższy koszt naprawy u generalnego przedstawiciela często przynosi dużo większe oszczędności pieniędzy, czasu, a przede wszystkim nerwów.

Prostym sposobem na poszukiwanie profesjonalnego serwisu jest prośba o polecenie godnej zaufania firmy członka rodziny lub przyjaciela. Równie dobre rozwiązanie stanowi internet – można zadać pytanie o serwis ZF na specjalistycznym forum lub po prostu wyszukać firm w wyszukiwarce. Witryna internetowa to dzisiaj wizytówka każdego zakładu i już na jej podstawie można zdecydować czy konkretnemu przedsiębiorstwu można zaufać.

Istotną kwestią jest informacja o autoryzacji oferowanych usług przez koncern. Warto również zwrócić uwagę na staż obecności na rynku – im dłuższy tym lepiej, ponieważ oznacza niesłabnące zaufanie klientów. Oficjalni przedstawiciele dysponują zazwyczaj pełnym magazynem oryginalnych części lub przynajmniej bezproblemowym kontaktem z placówką ZF. – Dodatkowo takie serwisy charakteryzuje działanie w oparciu o nowoczesne technologie i wiedzę techniczną, adekwatną dla ZF. To zapewnia profesjonalną pomoc w zakresie doboru podzespołów oraz serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego skrzyni biegów. W Peter Renz poza sprzedażą i serwisem skrzyń biegów, oferujemy profesjonalny serwis podzespołów samochodowych takich jak przekładne kierownicze, pompy wspomagania i inne – podsumowuje specjalista generalnego przedstawiciela niemieckiego koncernu.