skoda rapid tsi lpg

Skoda dla oszczędnych? Wcale nie chodzi o Skodę z silnikiem Diesla, ale o Skodę z instalowana fabrycznie instalacją LPG. Skoda jako jeden z nielicznych producentów oferuje swoim klientom auta, które s, a już przygotowane do napędzania za pomocą LPG.

Nowością w ofercie czeskiego producenta jest Skoda Rapid z silnikiem TSI napędzana instalacją LPG. Silnik o pojemności 1200 cm3 i mocy 58 koni mechanicznych to być może nie gigant prędkości , ale na pewno oszczędna jednostka napędowa. Warto dodać, że jest to drugi silnik z instalacją LPG oferowany przez Skodę. Rok temu producent udostępnił Skodę Rapid z nieco mocniejszym silnikiem TSI o mocy 75 koni mechanicznych. Rynek jednak nadal jest wymagający , a obecny kryzys zmusza kierowców do oszczędzania na paliwie – czyżby nowy model Skody był odpowiedzią na potrzeby oszczędnych klientów? Wydaje się, że tak.

Instalacja LPG pochodzi od firmy Landi Renzo. Bardzo oszczędna instalacja, która zużywa minimalne ilości paliwa. Jest też bardzo oszczędna – wydaje się, że Skodzie właśnie na tym zależało. Jednak to nie wszystko – nowością od Skody jest dodawanie do aut specjalnego preparatu, który wlewa się do banku paliwa do 5 tysięcy kilometrów. Stabilizator ma odpowiadać za brak zanieczyszczeń w układzie paliwowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here