Lamborghini Urus

Szokująca wiadomość ze Słowacji – Volkswagen pod sztandarem Lamborghini produkuje nowego SUV-a. Model nosi wdzięczną nazwę Ursus. W sieci pojawiły się pierwsze informacje o projekcie, pierwsze zdjęcia i wzmianki odnośnie premiery. Jak na razie Lamborghini jest niedostępne. Pojawi się na przyszłych wystawach motoryzacyjnych.

Włodarze Volkswagen Group doszli do porozumienia, kierując produkcję Ursus’a do fabryk umiejscowionych w Słowacji. Pierwsze auta zjadą z tamtejszych taśm produkcyjnych dopiero za 4 lata, czyli w 2018 roku. Do tej pory koncept ma zostać szczegółowo zbadany i dopieszczony pod każdym względem.

Już sam wygląd przysparza o ciarki. Jednak nie jest to SUV niepowtarzalny. Wielu fanów motoryzacji pisze o znacznym podobieństwem Ursus’a do istniejącego już modelu Land Rover Evoque. Jednak tylko z wyglądu.

Technicznie Ursus ma być znacznie potężniejszy i po prostu nowocześniejszy. Volkswagen podaje, że Lamborghini będzie produkowane z silnikiem generującym moc równą 600 koni mechanicznych. Napęd oczywiście na obie osie, moc przekazywana będzie dzięki inteligentnej, dwusprzęgłowej i automatycznej skrzyni biegów. Ursus zostanie zbudowany na identycznym podwoziu, które już wykorzystano w nowej linii VQ Touareg, Porshe Cayenne oraz Audi Q7.

Volkswagen planuje roczną produkcję na poziomie 3 tysięcy egzemplarzy. Wierzymy jednak, że te plany legną zmianie na korzyść, gdyż samochód prezentuje się naprawdę bajecznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here