Ceny paliwa to niezwykle kontrowersyjny temat na całym świecie, ale szczególnie u nas. W porównaniu na przykład do Ameryki, gdzie obywatele poruszają się  po drogach ogromnymi autami palącymi nawet 12 litrów na 100 kilometrów, wydajemy się być narodem naprawdę skrzywdzonym. Paliwo w Polsce jest drogie i w pewnym momencie zaczęło drożeć na potęgę. Cena za litr paliwa zwiększała się dzień po dniu, aż d momentu uzyskania prawie 6 zł. Mowa oczywiście o benzynie najbardziej popularnej, a więc pb95.

Nadszedł jednak czas na zmiany – jak pokazują statystyki przeprowadzane przez ekspertów, analityków biura Reflex, obecnie, biorąc pod uwagę poprzednie cztery miesiące, cena paliwa znajduje się na najniższym jak dotąd poziomie. Co to oznacza? Obecnie za litr paliwa musimy zapłacić jedynie 5 zł i 42 grosze, natomiast za ropę, a więc olej napędowy odrobinę więcej, bo pięć złotych i 48 groszy. Analitycy twierdzą, że ceny te nie tylko są najniższe, ale powinny utrzymać się na takim poziomie przez cały najbliższy tydzień – co najmniej.

To wspaniała wiadomość dla osób, które zużywają spore ilości paliwa, jednak pytane brzmi, dlaczego ceny paliwa są tak zróżnicowane i zmieniają się w zawrotnym niemal tempie? Wszystko zależy od stacji, jaka oferuje paliwo – eksperci twierdzą, że te różnice są wynikiem dysproporcji w kwestii marży detalicznej a także poziomu konkurencji na lokalnym rynku. Zobaczymy, czy cokolwiek zmieni się w najbliższym czasie.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here