Benzyna znów rośnie?

Wzrost cen benzyny obserwujemy już od bardzo dawna i niestety mimo pewnego okresu przestoju i nawet niewielkich spadków, okazuje się, że cenowe obniżki będą teraz mniej wyraźne, a ceny mogą nawet wzrosnąć. Ceny za benzynę 98, które są dość popularne nie mają ochoty spadać, ewentualnie nieco się wahają, natomiast jeśli chodzi o gaz LPG to stanowczo on drożeje, ponieważ  cena za litr wynosi już 2 złote i sześćdziesiąt sześć groszy.

Teraz ceny benzyny PB98, która jeszcze niedawno zanotowała spadek o 2 grosze, niestety teraz kosztuje średnio – bo na każdej stacji może być nieco inaczej 5 złotych i pięćdziesiąt siedem groszy. Benzyna 98 to benzyna wysokooktanowa, którą od czasu do czasu specjaliści polecają od czasu do czasu zamiast benzyny 95, ponieważ daje ona samochodowi więcej mocy i w pewnym sensie polepsza jego działanie. Mimo że zapłacimy więcej, to auto nie spali większej ilości benzyny, wbrew przeciwnie, zostanie nam ona na dłużej.

Wracając jednak do tematu, jeśli chodzi o litr oleju napędowego, to w tej chwili lekko staniał, ale tylko lekko, bowiem kosztuje średnio 5 złotych i trzydzieści siedem groszy. To aż jedenasty tydzień z rzędu, jak wskazują specjaliści, kiedy ceny te utrzymują się w tendencji spadkowej. Jak będzie dalej? Zobaczymy. Pewne jest, że gaz podrożał średnio o dwa grosze -niewiele, ale w skali miesiąca może to być zmiana znacząca, natomiast najbardziej popularna benzyna a więc 95 utrzymuje się raczej na stałym poziomie, a więc pięć złotych i trzydzieści jeden złotych za litr.